Daire İçerisinde Soğuk Hava Odası

Asansör kuyusu su yalıtım uygulamları, yapıların ilk yapım esnasında yanlış veya eksik yapılan temel-perde su yalıtımı uygulamaları, eksik yapılan su izolasyonlar ile detaylara uyulmayan su yalıtım uygulamalarından kaynaklanmaktadır. Asansör kuyuları bina temel seviyelerine en alt kotunda ve yeraltı sularına en çok maruz olan bölgelerdir. Bu sebeple bina temelinden kaynaklanan su yalıtım problemlerinde ve hatalı, eksik yapılan su yalıtım uygulamaların da ilk olarak asansör kuyularında (kovalarında) su sızıntısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun nedeni ise yanlış ve eksik yapılan temel ve perde su yalıtım uygulamaları diyebiliriz. Bina ana yalıtım sisteminde en çok önem kazanan ve binalarda en fazla problemlerin göründüğü yerler asansör kuyusuları söylenebilir.

Asansör kuyusu izolasyonu uygulamasında ilk yapım esnasında bina temel su yalıtımı ile birlikte bohçalama adı verilen sistem mantığında yapılması gerekmektedir. Yani binamızı bir poşet içerisine alarak, toprakla temas eden bütün duvarlarının yer altı sularından etkilenmemesini sağlamaktır. Eğer bina yapımından sonra asansör kuyularında su yalıtım problemleri ile karşılaşılırsa, bina temel yalıtımı tekrardan yapılması yapmak mümkün olmadığından asansör kuyusunun içinden negatif izolasyon kristalize su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir. Bu tarz problemli noktalarda bu yönlemlerle garantili ve kesin çözümler üretilmektedir. Tabi burada yapılacak negatif yönden kristalize su yalıtım uygulamasının başarısı ise uygulama yapılacak olan yüzeydeki beton yüzeylerin sağlamlığı ile doğru orantılı olmaktadır.

müşterilerimiz Ne Diyor?

İletişim Bilgilerinizi bırakın

Whether The Job Is Big Or Small, Our Experts Can Handle It.

Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Duis mollis, est non commodo luctus, nisi erat porttitor ligula, eget lacinia odio sem nec elit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@fixmen.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@fixmen.com
ph: +1.321.989.645

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue