Asansör Kuyusu Su Yalıtımı

Asansör kuyuları bina temel seviyelerinin en alt kotunda ve yeraltı sularına en çok maruz olan bölgelerdir.  İlk yapım esnasında yanlış veya eksik yapılan temel-perde uygulamaları sebebiyle, yer altı sularının binaya ilk nüfuz edeceği yer asansör kuyularıdır.  Bu sebeple bina ana yalıtım sisteminde en çok önem kazanan ve binalarda en fazla problemlerin göründüğü yerler asansör kuyularıdır.

Asansör kuyusu izolasyonu, ilk yapım esnasında bina temel su yalıtımı ile birlikte bohçalama adı verilen sistem mantığında yapılması gerekir.  Binayı suyun ve nemin aşındırıcı tesirinden korumak için, ilk inşaat sırasında bina çevresine drenaj sisteminin yapılması elzemdir.  Ancak çevre düzenlemesinden sonra drenaj sisteminin yapılması çok maliyetli olacağından asansör kuyularına ve bodrum katlara negatif yönden su yalıtımı yapılması tercih edilir.  Bu tarz problemli noktalarda bu yöntemle garantili ve kesin çözümler üretmekteyiz.  Tabi burada yapılacak negatif yönden su yalıtım uygulamasının başarısı ise uygulama yapılacak olan yüzeydeki beton yüzeylerin sağlamlığı ile doğru orantılı olmaktadır.

müşterilerimiz Ne Diyor?

İletişim Bilgilerinizi bırakın

Whether The Job Is Big Or Small, Our Experts Can Handle It.

Etiam porta sem malesuada magna mollis euismod. Duis mollis, est non commodo luctus, nisi erat porttitor ligula, eget lacinia odio sem nec elit. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Get in touch

872 Arch Ave.
Chaska, Palo Alto, CA 55318
hello@fixmen.com
ph: +1.123.434.965

Work inquiries

jobs@fixmen.com
ph: +1.321.989.645

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive updates, promotions, and sneak peaks of upcoming products. Plus 20% off your next order.

Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue